Najnowsze zdjęcia użytkowników

Mózg Festival 2015

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych „Mózg Festival” to spotkanie artystów tworzących i poruszających się we wszystkich rejonach muzyki współczesnej, sztuki performance, audio i wideo instalacji, w których muzyka odgrywa istotną rolę. Do udziału w festiwalu zapraszani są artyści z całego świata, gdyż jednym z założeń festiwalu jest jego wielokulturowość oraz prezentacje sprzyjające poznawaniu i rozumieniu wieloaspektowości kultur. Festiwal prezentuje najnowsze techniki wykonawcze oraz połączenia interdyscyplinarne w nawiązaniu i poszanowaniu dla tradycji.

Do udziału w festiwalu zapraszane są wybitne indywidualności świata sztuki oraz młodzi artyści, których dotychczasowe działania noszą znamiona wyjątkowych.

Festiwal posiada otwartą formułę stylistyczną. Wykładnikiem w doborze artystów są: autentyczność prezentowanej sztuki (działania autorskie) oraz najwyższy poziom wykonawczy.

Tegoroczny festiwal odbywać się będzie w dwóch miastach: Bydgoszczy i Warszawie, potrwa 13 dni.

W festiwalu weźmie udział 50 artystów z 9 krajów. Na scenie pojawią się tacy wykonawcy, jak Roscoe Mitchell, William Parker, Jan Jelinek, Jacek Sienkiewicz, 67.5 Minuty Project, Zion Train Sound System czy the Necks.

Bilety na poszczególne dni można kupić przez Internet, za pośrednictwem GoingApp na wydarzenia odbywające się w Warszawie oraz na stronie Teatru Polskiego na wydarzenia, które będą miały miejsce w Bydgoszczy.

Zapowiedź festiwalu: https://www.youtube.com/watch?v=M7qpkqWYJp0&feature=youtu.be

Strona festiwalu: http://www.festiwal.mozg.pl/