Najnowsze zdjęcia użytkowników

II Euro Chamber Music Festival

  W dniach od 21 - 24 czerwca bieżącego roku po raz kolejny odbędzie się gdański Euro Chamber Music Festival. To już kolejna edycja tego wspaniałego muzycznego wydarzenia, natomiast portal Polskie Lutnictwo ma zaszczyt ponownie objąć nad nim patronat medialny.

  W tym roku na festiwalu nie będzie brakować muzycznych atrakcji. Na wymienienie zasługują niewątpliwie dwa inaugurujące koncerty, na których wystąpi Duo del Gesú - organizator wydarzenia, w składzie Krzysztof Tymendorf i Arnaud Kaminski oraz Bartosz Koziak w duecie z Anną Marią Staśkiewicz. Duo del Gesú wykona 6 sonat Haydna, natomiast program drugiego koncertu obejmuje niezwykle interesująco dobraną muzykę XX - wieczną.

             

  Euro Chamber Music Festival jest wydarzeniem interesującym także pod względem doboru solistów. Nie będziemy zmuszani po raz kolejny wysłuchiwać jedynie twórczości fortepianowej, skrzypcowej, wiolonczelowej bądź też najpopularniejszych składów kameralnych, jak to bywa najczęściej na polskich estradach. Tym razem istnieje możliwość kontemplowania muzyki z wykorzystaniem kontrabasu, akordeonu, gitary, oboju czy klawesynu. Po raz pierwszy zostanie także wykonana kompozycja Ewy Saczko Adriatyk, stworzona specjalnie na potrzeby festiwalu. Jest to utwór na trio w składzie: dwie gitary i fortepian. 

  Ostatni dzień festiwalu przypada na Noc Świętojańską. Z tej okazji organizatorzy przygotowali wydarzenie specjalne. W kościele św. Jana przy ulicy Świętojańskiej o godzinie 20.00 usłyszeć będzie można Cztery pory roku A. Vivaldiego w aranżacji Arnauda Kaminskiego na skrzypce, akordeon i gitarę. Już o 21.00 rozpocznie się projekcja filmu Metropolis Fritza Langa przy akompaniamencie improwizowanej muzyki elektronicznej. W roli ostatniego solisty wystąpi Władysław "Gudonis" Komendarek, mistrz tego gatunku. 

  Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia (http://eurochambermusicfestival.blogspot.com/). 

  

PRZECZYTEJ RÓWNIEŻ: Relacja z instrumentem

                                     VII Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej

Strona główna