Najnowsze zdjęcia użytkowników

Jubileusz Studia Baletowego Opery Krakowskiej

  W tym roku przypada jubileusz 50 - lecia Studia Baletowego działającego przy Operze Krakowskiej. Z tej okazji artyści zapraszają na spektakl pod tytułem "Kraków tańcem malowany", który odbędzie się 29 maja. Wezmą w nim udział wszyscy obecni uczniowie studia, czyli aż 190 osób, a także jego wychowankowie i absolwenci: Gabriela Kubacka, Julia Szatan, Katarzyna Sanocka, Adam Klafczyński, Jadwiga Duda, Piotr Krajewski oraz zaproszeni goście: Iwona Socha, Michał Kutnik, Volodymyr Pankiv i Konrad Wierzchucki. 

  Treść spektaklu inspirowana jest opowieściami i legendami na temat Krakowa. Cała historia opowiedziana zostanie tańcem językiem tańca klasycznego, ludowego, historycznego i współczesnego, pojawią się nawet elementy muzyki college. Choreografię spektaklu przygotowują pedagodzy Studia, opierając się na scenariuszu Violetty Maciejewskiej i Magdaleny Malskiej, która jest obecnie jego kierownikiem. 

  Wydarzeniu towarzyszyć będzie okolicznościowa wystawa zdjęć z okresu całej działalności studia, nosząca tytuł "Z miłości do tańca - 50 lat Studia Baletowego".

  Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie mieszkańców Krakowa i okolic!

 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Rekord altowiolistów

                                      Lutnik Jacek Burban - film

 

Strona główna