Najnowsze zdjęcia użytkowników

Royal Russian Ballet w Polsce

  Już w październiku bieżącego roku zobaczyć będzie można w Polsce najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego Jezioro Łabędzie i to świetnej interpretacji. Tym razem zaistniała możliwość podziwiania tancerzy z Royal Russian Ballet, który odwiedzi dwa polskie miasta - Kraków oraz Lublin.

  Zespół ten został założony w roku 2007 w Charkowie, więc jest stosunkowo młody. Nie ma to jednak wpływu na znakomite recenzje oraz prestiżowe nagrody, które wciąż otrzymuje. W skład zespołu wchodzą tancerze rosyjscy oraz ukraińscy, a jego kierownictwo artystyczne objęły dwie wielkie osobowości: Mikhail Bezzubikov -  solista Bolshoi Ballet, absolwent słynnej rosyjskiej szkoły choreografii w Perm, posiadacz tytułu Honorowego Artysty Rosji; oraz Anatoliy Kazatskiy, menager zespołu, tancerz i choreograf, zdobywca nagrody "Serge Liraf 2002".

  Royal Russian Ballet ma już za sobą tournee po kilku kontynentach: Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej oraz Australii. Wszędzie odbierani są z zachwytem, który zawdzięczają m.in. doskonale kontynuowanemu stylowi tradycyjnej rosyjskiej szkoły baletowej. 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Instrumenty na pokładzie samolotu - debata w Komisji Eurpejskiej

                         Dobre rady z 1890 roku

Strona główna