Najnowsze zdjęcia użytkowników

"Instrumenty muzyczne" - e-book

  Bostońskie Muzeum Sztuk Pięknych wydało właśnie bardzo interesującego e-booka, w którym zaprezentowane jest 100 instrumentów z jego bogatej kolekcji.

  Instrumenty pochodzą z różnych zakątków świata i dzięki e-book'owi możemy podziwiać ich różnorodność, precyzję wykonania oraz dźwięki, które można z nich wydobyć. Jest to możliwe dzięki 23 krótkim filmom video oraz 25 nagraniom audio zawartym w e-book'u, na których usłyszeć można mistrzów poszczególnych instrumentów. Ponieważ więkoszość ludzi zna dźwięk skrzypiec i innych instrumentów, które usłyszeć można współcześnie, wydawcy zdecydowali się na zamieszczenie nagrań instrumentów nietypowych. W rezultacie w tej wirtualnej książce odnajdziemy dźwięki m.in. francuskiego puzonu tenorowego, współczesnej lutni indyjskiej, cymbałów z rejonu Apallachów, oboju duńskiego czy jawajskiego gamelanu. 

Hardanger fiddle (skrzypce norweskie)

 

  Wśród przedstawionych instrumentów znajdują się także skrzypce Nicolo Amatiego z 1641 roku, kontrabas z 1823 roku wykonany przez amerykańskiego lutnika Abrahama Prescotta, francuska tromba marina, skrzypce norweskie ( posiadające 8 lub 9 strun), irlandzka cytra, basowa viola da gamba oraz szwedzka nyckelharpa.

Nyckelharpa

  E-book Musical Instruments stanowi doskonały przekrój ludzkiej twórczości w dziedzinie budowy instrumentów i sztuki ich opanowania, odkrywa przed czytelnikiem wspaniały świat barw, dźwięków i kształtów oraz utwierdza, że to właśnie muzyka od zawsze była tym, co w wspaniały sposób łączy i łączyć będzie ludzkość.

  Do 1 sierpnia e-book dostępny jest wersji darmowej. Niestety jest on dostępny tylko w amerykańskim AppStore (w angielskiej wersji językowej), co wymaga założenia drugiego konta Apple. Instrukcję działania znaleźć można tutaj.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Miniaturowa orkiestra

Naturalna odżywka dla drewna

 

Strona główna