Najnowsze zdjęcia użytkowników

Skrzypce i altówki na pokładzie australijskich samolotów

 

  Australijskie linie lotnicze Jetstar zapowiedziały zmianę w swojej polityce bagażowej, która wejdzie w życie w ciągu miesiąca. Dotyczyć ona będzie możliwości wnoszenia na pokład instrumentów, których długość nie wynosi więcej niż 81 cm. Dotychczas dopuszczalna długość bagażu wynosiła 56 cm, co skutecznie uniemożliwiało wniesienie instrumentu ze sobą.

  Jetstar są tanimi liniami lotniczymi, wspomagającymi Qantas Airways. Podobnie jak wygląda to w Europie, na pokłady głównych narodowych, ale i tym samym droższych linii mniejsze instrumenty wnosić można bez problemu. Kierownictwo Jetstar zdecydowało się upodobnić politykę bagażową do tej obowiązującej w Qantas Airways

  Narodowe linie lotnicze Australii poprawkę dotyczącą bagażu wprowadziły już w 2010 roku po nacisku ze strony tzw. social media. Do grupy na Facebook'u umieszczającej historie i zdjęcia instrumentów zniszczonych w luku bagażowym Qantas Airways dołączyło ponad 8 tysięcy osób, w tym członków australijskich orkiestr symfonicznych i kameralnych. Choć podobne historie umieszczali klienci Jetstar, linie te nie wprowadziły zmian w swej polityce. Dopiero w tym roku nastąpił przełom.

  Być może i w Europie nadejdą zmiany, jednak prawdopodobnie zostaną one wprowadzone odgórnie - Komisja Europejska obiecała debatę na ten temat.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Instrumenty na pokładzie samolotu - debata w Komisji Europejskiej

Miniaturowa orkiestra

 

 

Strona główna