Najnowsze zdjęcia użytkowników

Kolory Polski - Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej


Kolory Polski to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla melomanów, którzy chcą połączyć słuchanie muzyki w najlepszym wykonaniu ze zwiedzaniem zabytków regionu łódzkiego.

Niemal każdy z około dwudziestu koncertów odbywa się w innym miejscu: w starych kościołach i klasztorach, tajemniczych zamkach i muzeach, bogatych w cenne eksponaty, choć czasem niedocenianych, a często – w plenerze, w otoczeniu dworskich parków czy na leśnej polanie. Rozbrzmiewa tam muzyka znacznie swobodniejsza i bardziej różnorodna od tego, co filharmonia proponuje słuchaczom od jesieni do wiosny.

W programie dominują autorskie projekty, inspirowane folklorem i sztuką dawną, oraz niekonwencjonalne opracowania  muzyki klasycznej i rozrywkowej. Występują zarówno słynni artyści o ustalonej renomie, jak i młodzi muzycy, którzy rozpoczynają dopiero swoją karierę.

Wiele projektów powstaje specjalnie dla festiwalu. Rzadko spotykane instrumenty, artyści ludowi na estradzie razem z profesjonalistami, odważne improwizacje – to propozycja dla tych, którzy nie boją się wyjść poza utarte ścieżki obcowania z muzyką.

LISTA TEGOROCZNYCH WYCIECZEK „KOLORY POLSKI”

4 lipca – ZELÓW

19 lipca – TUM

25 lipca – BRZEŹNIO K. SIERADZA

1 sierpnia – MAŁKÓW

2 sierpnia – INOWŁÓDZ

8 sierpnia – KOLUSZKI

9 sierpnia – NIEBORÓW

15 sierpnia – SULEJÓW

23 sierpnia – ŁOWICZ

29 sierpnia – PARZĘCZEW

 

Organizatorem wycieczek jest Towarzystwo Przyjaciół Łodzi.

Informacje, zapisy i sprzedaż wycieczek:

Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, ul. Piotrkowska 17, front, I piętro, p.12; www.tplodz.eu; tplodz1959@wp.pl, tel. +48 607 828 892.

Więcej informacji na stronach: http://filharmonia.lodz.pl/pl/kolory-polski ; http://filharmonia.lodz.pl/pl/16-kolory-polski-wycieczki