Najnowsze zdjęcia użytkowników

15. Festiwal Ogrody Muzyczne Kwitnące Ogrody w Warszawie


 

15. Festiwal Ogrody Muzyczne Kwitnące ogrody będzie trwał od 1 do 30 lipca 2015 r. na Dziedzińcu Wielkiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

W lipcu 2015, w samym sercu Warszawy – na Dziedzińcu Zamku Królewskiego – Muzeum, będzie odbywać się jubileuszowa, 15. edycja znanego i lubianego przez warszawiaków festiwalu letniego. Gościem honorowym tegorocznych OGRODÓW MUZYCZNYCH będzie Wielkie Księstwo Luksemburga, które 1 lipca 2015 roku obejmuje Prezydencję w Unii Europejskiej.

‘Kwitnące Ogrody’ w Warszawie, to coroczne muzyczne święto. Prezentowane będą słynne opery i prezentacje baletowe, filmy muzyczne, koncerty. Poruszonych zostanie wiele innych ważnych muzycznych i artystycznych tematów.  Poznamy fenomen Księstwa Luksemburga, jednego z najmniejszych państw na świecie – współpomysłodawca powstania Unii Europejskiej, dziś wielkie centrum finansowe i jeden z najbogatszych krajów UE.

Inauguracja festiwalu odbędzie się pod znakiem Big Bandu – świetny zespół z warszawskiej uczelni wyższej, Uniwersytetu Muzycznego im. Fr. Chopina, wykona m.in. ‘Ebony Concerto’ autorstwa Igora Strawińskiego. Tego wieczora nie zabraknie również polskiego jazzu współczesnego, którego przedstawicielem jest znakomity polski saksofonista, Zbigniew Namysłowski, który wraz z Big Bandem wykona swoje kompozycje.

 

Wydarzeniem specjalnym będzie koncert 9 lipca – związany z objęciem Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej przez Wielkie Księstwo Luksemburga. Wystąpią połączone siły luksembursko-polskie: wspaniała formacja Lucilin, założona w Luksemburgu w 1999 roku w celu promocji dzieł muzycznych wieku XX i XXI. W podstawowym składzie jest to kwartet smyczkowy z perkusją i fortepianem, ale na Ogrodach Muzycznych Lucilin powiększy się o świetną polską formację Hashtag Ensemble z Wojciechem Błażejczykiem na czele. Hashtag – ponieważ zespół pragnie promować nową muzykę poprzez nowe formy komunikacji, a Ensemble – ponieważ razem zawsze raźniej. Lucilin i Hasthag Ensemble – to prawdziwe wydarzenie na skalę polską, nowy projekt, który łączy ludzi poza wszelkimi podziałami.

Inne koncerty festiwalowe, to m. in. występ Motion Trio, trzech polskich akordeonistów, którzy wykonają program artystyczny złożony z własnych kompozycji, uświetnionych efektami wizualnymi, Orkiestra Sinfonia Viva. W programie festiwalu znajdą się również wokalne recitale artystów polskich i zagranicznych.

Twórcy festiwalu zapraszają serdecznie na tegoroczne wydarzenia.

Więcej informacji o festwialu: http://www.ogrodymuzyczne.pl/15-festiwal-ogrody-muzyczne/15-edycja-festiwalu/