Najnowsze zdjęcia użytkowników

"Muzyczny Rynek" w Kaliszu

 

W czasie wakacji, czyli w sezonie powszechnie zwanym ogórkowym, w każdy piątek i sobotę lipca i sierpnia, zawsze o godzinie 18.00, na Głównym Rynku w Kaliszu odbywać się będą plenerowe koncerty muzyczne.

W sumie, zaplanowano ich 13.

Inauguracja wakacyjnego projektu muzycznego 3 lipca, a zakończenie 14 sierpnia.

Wśród wykonawców: kaliscy muzycy, kaliskie zespoły i kapele oraz zaproszeni Goście. W klimaty różnych gatunków i nurtów muzycznych wprowadzą nas artyści lokalnej sceny muzycznej, m.in.: Kwartet smyczkowy FOLUSZ z wokalistką, ACCORINET BAND czyli kaliscy klezmerzy w podróży, WOWA z Charkowa znany kaliskiej publiczności charyzmatyczny i energetyczny wokalista z zespołem, Piotr Michera cieszący nasze uszy i duszę pięknymi dźwiękami skrzypiec, czy zespół rockowy GRUBE RYBY. W wykonaniu Gości usłyszymy piękne pieśni portugalskie, hity klasyki, ale również rock, folk, blues, trochę jazzu i funky.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Miasto Kalisz. Przygotowania koordynuje Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM w Kaliszu, a współorganizatorem jest Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. 

Źródło: http://www.filharmoniakaliska.pl/