Najnowsze zdjęcia użytkowników

II edycja "Rzeki muzyki" już od 5 lipca w Bydgoszczy

Rzeka Muzyki to pierwszy i jedyny w Polsce cykl koncertów na wodzie z udziałem międzynarodowych artystów. Organizatorem koncertów jest miasto Bydgoszcz.

Jego głównym celem jest upowszechnianie tzw. „kultury wysokiej” w niebanalnej formie i scenerii oraz promocja Bydgoszczy jako Miasta Muzyki na Wodzie. W I edycji „Rzeki Muzyki” wystąpiło 70 artystów z 3 krajów świata dla blisko 10 tysięcy odbiorców. Publiczność i media jednomyślnie okrzyknęli „Rzekę Muzyki” mianem „hitu” oraz „strzału w dziesiątkę”.

Projekt „Rzeka Muzyki” zakłada realizację cotygodniowych, niedzielnych spotkań ze sztuką na wodzie. Na pływającej scenie przy amfiteatrze Opery Nova odbędzie się dziewięć koncertów, z których każdy będzie odmienną propozycją artystyczną - od muzyki klasycznej, przez jazzową, filmową, operetkową aż do klezmerskiej. Wszystkie połączy promocja muzyki urzekającej pięknem szlachetnego brzmienia, wykonanej przez znakomitych artystów w miejscu, które laureat Grammy – Włodek Pawlik określił jako: „jedyne, unikalne, wyjątkowe i niepowtarzalne”. Podczas bezpłatnych dla wszystkich koncertów na wodzie wystąpią muzycy z Bydgoszczy, ogólnopolskie gwiazdy i światowej sławy artyści:

- soliści najlepszych scen świata - np.: Krystian Krzeszowiak - mediolańska La Scala, Gary Guthman – koncertujący w amerykańskiej Carnegie Hall (grał tam też rodzimy talent Adam Kośmieja)

- artyści występujący dla najważniejszych osobistości świata (np. Cezary Konrad, Paweł Pańta dla Baraka Obamy i prezydentów 50 innych państw, Michał Szymanowski dla Papieża Benedyka XVI)

- artyści z niezwykłym muzycznym rodowodem (Konstanty Vilensky – w jego rodzinnym domu bywali Vladimir Horowitz czy Isadora Duncun).

Jako pierwszy wystąpi Oleksandr Bozhyk - Paganini XXI wieku, grający na 4 parach skrzypiec równocześnie. Zwycięzca ukraińskiego show „Mam Talent” zaprezentuje autorskie aranżacje najsłynniejszych tematów z repertuaru klasycznego i rozrywkowego w show pełnym muzycznych akrobacji.  Wspólnie z nim wystąpi Nazar Schutko (lat 11) – skrzypce. Cały zespół zaprezentuje się w składzie instrumentalnym: piano, gitara, gitara basowa, perkusja.

Strona projektu: https://www.facebook.com/RzekaMuzyki