Najnowsze zdjęcia użytkowników

Scena Letnia w Akademii Muzycznej w Poznaniu

Wzorem lat ubiegłych Fundacja Akademii Muzycznej we współpracy z Akademią Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego, przygotowała atrakcyjną ofertę koncertową dla wszystkich tych, którzy planują spędzić lato w Poznaniu.

Tradycja muzycznych spotkań w okresie letnim ma ponad dwudziestoletnią tradycję – do 2012 roku siedzibą koncertów był Ratusz Poznański (cykl nosił nazwę Letnie Koncerty Ratuszowe), a od 2013 – Aula Akademii (nazwę zmieniono na Scena Letnia w Akademii Muzycznej). Na decyzję o zmianie lokalizacji koncertów wpłynęły dwa czynniki: logistyczny – w Auli im. Stefana Stuligrosza może pomieścić się blisko trzy razy więcej słuchaczy, niż w salach Ratusza, jak również artystyczny – do Auli nie docierają hałasy, jak to miało miejsce w latach wcześniejszych, gdy muzyka z letnich ogródków i restauracji na Starym Rynku zagłuszała muzykę wykonywaną w Ratuszu.

Cykl wakacyjnych spotkań z muzyką Scena Letnia w Akademii Muzycznej w wykonaniu pedagogów i studentów odbędzie się w pięć kolejnych śród lipca: 1, 8, 15, 22 i 29 lipca 2015 roku. Godzina rozpoczęcia koncertów bez zmian - o godz. 17.00.

Wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji o programie: http://amuz.edu.pl/event/scena-letnia-w-akademii-muzycznej/