Najnowsze zdjęcia użytkowników

Letni Festiwal Jazzowy w Krakowie

W Krakowie od 26 czerwca trwa XX edycja Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami.

Festiwal potrwa do 31 lipca 2015, a Kraków będzie gościć w tym czasie światowe gwiazdy.

Zagrają m.in. Robert Glasper i Herbie Hancock.

Już 26 czerwca w Centrum Kongresowym ICE wystąpił Nigel Kennedy ze swoim zespołem jazzowym oraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Koncert pt. ”Dla Przyjaciela” był dedykowany Jarkowi Śmietanie, z którym Kennedy współpracował kilkanaście lat. Koncert był zarazem Inauguracją Międzynarodowego Jazzowgo Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany.

12 lipca w Kijów Centrum zagra po raz pierwszy w Krakowie Trio Roberta Glaspera – rozchwytywanego ostatnio pianisty i kompozytora, laureata Nagrody Grammy oscylującego miedzy nowoczesnym jazzem akustycznym a hip hopem.

21 lipca niewątpliwie  najbardziej wyczekiwana  gwiazda festiwalu Herbie Hancock Solo w Centrum Kongresowym ICE.

W bogatym programie festiwalu ponad 100 koncertów – z czego 30 codziennych koncertów gwiazd polskich w Piwnicy pod Baranami, 30 codziennych koncertów grup polskich i zagranicznych w sąsiadującym z Piwnicą klubie Harris Piano Jazz Bar, kilkanaście koncertów klubowych, plenerowych  podczas Niedzieli Nowoorleańskiej i Nocy Jazzu, „Scena Młodych” i wiele wiele innych wydarzeń.

Bilety na wszystkie koncerty festiwalowe są dostępne na www.eventim.pl oraz w INFO Kraków na ul. Św. Jana 2. Bilety na koncerty w Klubie Harris Piano Jazz Bar - przed koncertem

Ceny:

Robert Glasper Trio -100 PLN

Herbie Hancock-160/200 PLN

Piwnica Pod Baranami - 50 PLN

Harris Piano Jazz Bar - 30 PLN

Solo Piano Weekend - 50 PLN

Koncert Finałowy - 70 PLN

 

Więcej informacji: http://www.cracjazz.com/pl/