Najnowsze zdjęcia użytkowników

"Muzyka polska na Żuławach" 17-22 lipca 2015 r.

„Muzyka polska na Żuławach” to festiwal, którego celem jest ukazanie skarbów muzyki polskiej w zabytkowych wnętrzach kościołów na Żuławach. Jego organizatorem jest Elbląska Orkiestra Kameralna, która kolejny raz zaangażowała do współpracy uznanych solistów: sopranistkę Iwonę Sobotkę oraz barytona Szymona Komasę.

Festiwal, tak jak w ubiegłym roku zagości w sześciu miejscowościach. Na mapie tej specjalnej trasy koncertowej znajdzie się tym razem także Elbląg! Pierwszy koncert odbędzie się 17 lipca 2015 r. w Kościele p.w. św. Bartłomieja w Pasłęku, a następne: 18 lipca w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Ornecie, 19 lipca w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu, 20 lipca w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie oraz 21 lipca w Kościele p.w. św. Barbary w Starym Polu. Festiwal zakończy się 22 lipca koncertem w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jantarze.

Podczas wszystkich festiwalowych koncertów artyści zaprezentują publiczności dzieła znakomitych, polskich kompozytorów, między innymi: Etiudę C-dur; Preludium e-moll Fryderyka Chopina, Duet z opery Halka Stanisława Moniuszki, Serenada; Pamiętam ciche, jasne, złote dnie Mieczysława Karłowicza, Taniec z baletu Harnasie; Kalinowe dwory Karola Szymanowskiego czy Sonety miłosne Tadeusza Bairda.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Piotr Żuchowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Więcej informacji na stronie: http://www.eok.elblag.eu/pl