Najnowsze zdjęcia użytkowników

XI Ogólnopolski Festiwal Promocyjny SIERPIEŃ TALENTÓW 20 - 31.08.2015 r. Katowice

Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” zachęca wszystkich melomanów i pasjonatów muzyki klasycznej do udziału w XI Ogólnopolskim Festiwalu Promocyjnym SIERPIEŃ TALENTÓW, odbywającym się od 20 do 31 sierpnia 2015 r. w Katowicach. 

Celem festiwalu jest prezentacja mieszkańcom Katowic i okolic utalentowanych, młodych artystów różnych specjalności.

Inauguracja tegorocznej edycji odbędzie się w czwartek 20 sierpnia o godz. 17.00 w Sali Parnassos Biblioteki Śląskiej. Wystąpią laureaci I Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Kiepury, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Jana Kiepury Sosnowcu. Wskazani przez konkursowe Jury laureaci: Marcela Wierzbicka – sopran, Magdalena Pluta – mezzosopran i Łukasz Skrobek – baryton otrzymali nagrody specjalne Silesii, która zadeklarowała objąć ich opieką promocyjną. Młodym wokalistom na fortepianie towarzyszył będzie pianista Marcin Mogiła, należący do grona organizatorów sosnowieckiego konkursu.

Do udziału w sierpniowym festiwalu zostali zaproszeni również uczestnicy XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Łukasz Krupiński, Andrzej Wierciński, Krzysztof Książek, Szymon Nehring, Rafał Błaszczyk i japońska pianistka MiyakoArishima. W ramach XI Sierpnia Talentów znalazły się koncerty cyklu „Muzyka w kościołach Katowic” dedykowane Miastu Katowice z okazji rocznicy 150-lecia, w których oprócz wyróżniających się młodych śląskich artystów wystąpią goście z zagranicy – ukraiński Chór Kameralny „Voskresinnia” pod dyr. Włodzimierza Rudnickiego.

Natomiast w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” zagra Kwartet skrzypcowy NAVIS.

Patronat honorowy nad festiwalem objął Wojewoda Śląski oraz Prezydent Miasta Katowice.

 

 

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat festiwalu: http://www.silesia.art.pl/