Najnowsze zdjęcia użytkowników

Recitale uczestników XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Pruszkowie

1 października 2015 roku rozpocznie się w Warszawie jedna z najbardziej prestiżowych imprez muzycznych na świecie – XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Wśród 84 pianistów, którzy wezmą udział w konkursie, znalazło się 15 Polaków (o tegorocznym Konkursie można przeczytać tutaj: http://portal.polskielutnictwo.pl/node/37383).

Pruszkowskie Muzeum pragnąc, aby to nadzwyczajne odbywające się co 5 lat święto muzyki Chopina stało się udziałem jak najszerszego grona melomanów, przygotowało cykl 4 koncertów.

Dzięki zaplanowanej formule – dwóch półrecitali – poszczególne wieczory staną się okazją do spotkania ze znaczną częścią artystów z polskiej ekipy (8 pianistów) oraz do zetknięcia się z różnorodnymi osobowościami artystycznymi i ich interpretacjami muzyki Chopina. Dodatkową wartością cyklu pozostaje możliwość (jaką daje jedynie kameralna sala koncertowa) bezpośredniego kontaktu z wykonawcą i muzyką.

Recitale odbywać się będą, w każdą sobotę od 29 sierpnia do 19 września o godz. 19.00, w pięknej oranżerii pruszkowskiego Muzeum. 

Koncerty są jednocześnie częścią projektu „Młoda Polska”,  którego ideą przewodnią jest prezentacja na scenie Muzeum najzdolniejszych artystów młodego pokolenia.

Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w kasie Muzeum od 1 sierpnia.

Więcej inforamcji na stronie: http://mshm.pl/wp/2015/07/recitale-uczestnikow-xvii-miedzynarodowego-konkursu-pianistycznego-im-fryderyka-chopina/